پامنار | نمایشگاه مهدی وثوق‌نیا در گالری راه‌ابریشم۱۳۹۴/۱۰/۲۹

نمایشگاه مجموعه عکس‌های جدید مهدی وثوق‌نیا با عنوان پامنار از روز جمعه ۲ بهمن در گالری راه‌ابریشم افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه 23 عکس ارائه می‌شود که ۱۰ عکس در ابعاد ۳۶×۲۴ سانتی‌متر و ۱۳ عکس نیز در ابعاد ۷۵×۵۰ سانتی‌متر به نمایش درخواهد آمد.

 

وثوق‌نیا در بیانیه‌ی این نمایشگاه نوشته است:

«آنجا پامنار است، محله‌ای که تاریخی را در خود جای‌داده، تاریخی از دوره صفوی تا عهد پهلوی؛ تاریخی که مساوی با تاریخ این شهر بزرگ است.

در قدم زدن‌های پی‌درپی‌ام در این مکان که روزگاری مرکز تهران قدیم به‌حساب می‌آمده رودررو شدم با معماری حال آن و با دیدن فرم‌ها، شکل‌ها، در‌ها و دیوار‌ها، گذر‌ها و رنگ‌ها به فضاهای خالی رسیدم که بیش از هر چیزی من را به «گذشته و حال» پیوند می‌داد.

گذشته‌ای با اتفاقات زیاد و حال با تغییرات شهری. بافت امروزی پامنار شکل بصری جدیدی از یک محله تاریخی به وجود آورده، شکلی که مدرنیته و سنت را در کنار هم جمع کرده و حاصل چشم‌اندازی شده عجیب و قابل تامل هنگامی‌که آن‌ها را با زاویه باز ببینی.

مجموعه «پامنار» در ادامه عکاسی از شهر‌ها، مکان‌ها و چشم‌اندازهایی از کشورم ایران است که نگاه مرا در سال‌های اخیر به خود مشغول داشته. این مجموعه حدود ۲ سال (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳) در روزهای تعطیل عکاسی شده است.»

 

مهدی وثوق‌نیا متولد سال ۱۳۵۰ در قزوین و دانش‌آموخته‌ی مقطع کار‌شناسی رشته‌ی عکاسی از دانشگاه آزاد تهران مرکز است.

وی تاکنون چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی عکس برگزار کرده است و برپایی نشست‌های آموزشی، تدریس عکاسی و داوری مسابقات عکس متعددی در کارنامه‌ی کاری او به چشم می‌خورد.

آخرین نمایشگاه او با عنوان انزلی بهمن‌ماه سال گذشته در گالری راه ابریشم برگزار شد.

 

بازدید: ۳ تا ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۵ تا ۱۹

گالری شنبه‌ها تعطیل است.

گالری راه ابریشم: تهران، فرمانیه غربی، بین آبکوه و آقایی، پلاک ۱۰۳ واحد ۲به اشتراک بگذارید: