آن‌سوی آبی؛ نمایشگاه ساسان ابری در گالری آران۱۳۹۴/۰۸/۱۴

از عصر جمعه ۱۵ آبان ماه ۹۴ نمایشگاه از عکس‌های ساسان ابری با عنوان آن‌سوی آبی در گالری آران آغاز خواهد شد.​

گالری آران در متن معرفی این نمایشگاه آورده است: «در مجموعه جدید ساسان ابری، رنگ ابزار انتقال احساس است. انتخابی برای نشان دادن احساسات بنیادی انسانی که به تصویر درمی‌آیند ولی توضیح داده نمی‌شوند. او در بستر طبیعت کاوش می‌کند و تک‌رنگی را انتخاب می‌کند. مثل دیگر آثار هنری تک‌رنگ، این مجموعه در عرصه احساساتی که قابل‌تفکیک نیستند شکل می‌گیرد. دنیایی پر و خالی که از زمان تهی شده و خلوص رنگ در آن بیننده را دعوت به تعمیق می‌نماید: یک دقیقه دور از هیاهوی زمانه، فرصتی برای خیره شدن به جان‌مایه اصلی هست.»

 

 

 

همچنین ساسان ابری در کاتالوگ نمایشگاه نوشته است: «همواره در جست‌وجوی گریزگاهی بودم در طبیعت. طبیعتی که شکوهمند و غیرقابل‌پیش‌بینی و اعجاب‌انگیز است و هزار رنگ. در انبوه رنگ‌ها، رنگی ناگاه در ژرفای ذهن و دیدگان و سپس بر سطح حساس فیلم نقش بست. رنگی که از درون به بیرون می‌ریخت: آبی. آن‌هم نه آبی آشنای همیشگی، آبیِ درخشنده‌ی تازه‌ای که از عمق زندگی‌ام می‌‌جوشید و باید «آبی ماورا»یش نامید.

 این آبی رنگی کامل‌تر است. آبی شکل یافته که آرام به دوربین قدم نهاد. پس از آمیزش با رنگ‌‌های دیگر، آنچه به آهستگی از دل هستی بیرون می‌آمد به تانی در نور و سایه با طیف‌هایی گونه‌گون بر کاغذ نقش می‌بست. نقش‌‌ها بر چهره نشستند و پرتره‌‌ها آبی شدند. آبی ماورا برایم یادآور آن سادگی بی‌انتهای زیستن و معنای زندگی‌ست. معنایی انسان‌وار و امیدبخش که از ماورای هر وجودی می‌تابد و پوینده است و چون نیک بنگری مدام تکرار می‌‌شود و تکرار می‌‌شود.»

 

ساسان ابری متولد ۱۳۶۳ در تهران است و درزمینه‌ی عکاسی و ساخت ویدئو آرت فعالیت دارد. عکس‌های او تاکنون در چند نمایشگاه گروهی در گالری‌های آران، گلستان، راه ابریشم، ماه‌مهر و همچنین در یازدهمین دوسالانه‌ی عکس ایران به نمایش درآمده است. نمایشگاه انفرادی قبلی او با عنوان «زرد خفته» دی ۹۲ در گالری آران برگزار شده بود.

  • گشایش: جمعه ۱۵ آبان – ساعت ۱۶ تا ۲۰
  • نمایشگاه تا ۲ آذرماه ۹۴ هرروز (به‌جز جمعه‌های غیر افتتاحیه) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ دایر است.
  • تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه‌ دی، پلاک ۱۲، گالری آران


به اشتراک بگذارید: